Merida

Go down

Merida

Pisanie by Merida on Wto Sty 29, 2013 7:09 pm

Nazwa Postaci: Merida DunBroh

Tytuł Produkcji: Merida Waleczna / The Brave

Rodzaj Postaci: Człowiek

Miejsce Zamieszkania: Highland - W Highlandzie znajduje się przepiękne królestwo rządzone przez sprawiedliwego władcę jakim jest Fergus DunBroh. Tu także mieszkają pozostałe klany, min. Dingwall, MacIntosh oraz MacGuffin.

Opis Postaci: Burza rudych włosów, pyzowata buzia opatrzona piegami, łuk przy boku tak najkrócej można scharakteryzować Meridę. Ta młoda dziewczyna ma dość trudny charakter jak na księżniczkę, czy następczyniom tronu. Zamiast zajmować się naukami jakie daje jej matka, ona woli jeździć konno i trenować swoje umiejętności strzeleckie. Dziewczyna odziana jest w ciemno zieloną suknię sięgającą oczywiście aż do ziemi, często dopełnieniem jej stroju jest zapięty na biodrach pas z kołczanem strzał i rękawica ułatwiająca strzelanie z łuku. Swojego czasu miała bardzo zły kontakt ze swoją matką, nie umiały się dogadać, a przez to bezpieczeństwo królestwa zawinęło na włosku. Dopiero kiedy Elinor została zamieniona z winy młodej księżniczki w niedźwiedzia obie zrozumiały, że za mało czasu poświęcały sobie wzajemnie. Choć wydarzenia te poprawiły kontakty między nimi, nadal zdarza im się sprzeczać, ponieważ zachowanie Meridy odbiega znacząco od zachowania, jakiego oczekiwała by od niej matka. Szkocka księżniczka zdaje się z charakteru bardzo przypominać swojego ojca, Fergusa z którym zawsze dużo łatwiej dogadywała się niż z matką, przeto on dał dziewczynie pierwszy łuk i to na urodziny! Tak więc można pokusić się o stwierdzenie iż to właśnie władca Highlandu przyczynił się do tego, że jego pierworodne dziecie mimo swojej płci pałą się łucznictwem i nie tylko. Merida wierzy też w magię, choć teraz podchodzi do niej dużo bardziej ostrożnie niż przed jej przygodą z Czarownicą i zaklęciem które miało zmienić jej los. Prócz rzeczy oczywistej jakim jest posiadanie matki i ojca dziewczyna ma także rodzeństwo, troje braci. Harrisa, Huberta oraz Hamisha. Podobnie jak ich siostra wszędzie ich pełno i kto wie, czy kiedy dorosną nie będą zachowywać się jak Merida.

Specjalne Umiejętności: Merida jest najlepszą łuczniczką w swoim królestwie. Można powiedzieć, że dziewczyna dorastała z łukiem przy boku, stąd tak wysoki poziom jej umiejętności.

Chowaniec: Angus - czarny ogier, który zdaje się rozumieć Meridę bez słów.

_________________
avatar
Merida
Patrzcie! Pisać umiem!

Napisane : 26
Na forum od : 03/01/2013

Zobacz profil autora http://disney.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Re: Merida

Pisanie by Tuptuś on Czw Sty 31, 2013 12:33 pm

To masz mojego Akcepta. o:<
avatar
Tuptuś
.... *świerszcze*

Napisane : 7
Na forum od : 15/01/2013
Skąd : Jarocin

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach